نرم افزار مدیریت کنترل کیفی، راه حلی ایده آل برای بهینه سازی و الکترونیکی کردن بچ رکورد می باشد.

 

سیستم جامع مدیریت کنترل کیفی

 

با توجه به حجم بالای #تولید محصول در صنعت داروسازی و الزامات قانونی فراوان در این صنعت مبنی بر مستند سازی تمامی پروسه های تولید و آزمایشات و لزوم ثبت تمامی جزئیات در این مستندات بی شک حجم زیادی از مستندات در طول فرآیندهای تولید محصول ایجاد خواهد شد.الزامات و قوانین GXP، شرکت های داروسازی را موظف به نگهداری این مستندات ایجاد شده در دراز مدت نموده و نگهداری این حجم از کاغذ فرآیندی پر هزینه و بازیابی این اطلاعات بسیار مشکل خواهد بود. پیشرفت تکنولوژی و افزایش دستگاه ها و سیستم های مجهز به نرم افزارهای هوشمند و استفاده از چنین سیستم هایی در صنعت داروسازی به منظور انجام فرآیندهای تولید، آزمایشات مواد اولیه و محصول، فضایی را ایجاد می نماید که با استفاده از نرم افزاری هوشمند، از یک سو ایجاد، کنترل و نگهداری مستندات تولید را کم هزینه و ساده نماید و از سوی دیگر امکان کنترل فرآیندها و برقراری الزامات قانونی را در سیستم فراهم سازد. نرم افزار جامع مدیریت کنترل کیفی(QMS) نه تنها این فضا را ایجاد نموده بلکه امکان افزایش این فضا و ایجاد امکانات جدیدتر در این عرصه را فراهم ساخته است.

 

سیستم جامع مدیریت کنترل کیفی(QMS) نرم افزار تخصصی در زمینه برقراری کیفیت و اجرای الزامات GXP در صنعت داروسازی می باشد.

سیستم مدیریت کنترل کیفی در واقع یک ایده برای #مستند سازی کامل بچ محصول تولید شده نه بوسیله کاغذ بلکه به صورت فایل های الکترونیک است که با این تفسیر استفاده از آن قدم بزرگی در راه حفظ محیط زیست و جلوگیری از مصرف زیاد کاغذ خواهد بود. این نرم افزار نه تنها تهیه و کنترل و نگهداری مستندات مرتبط با کیفیت محصول را به عهده گرفته است (EBRS) بلکه در زمینه تکمیل #مستندات پا را فرا تر نهاده و برنامه ریزی ها، انبار داری، فرآیندهای تضمین کیفیت و کنترل کیفیت را انجام داده و نگهداری می نماید. همچنین می تواند به سیستم های سخت افزاری(سامانه کنترل و مانیتورینگ و سامانه دستگاههای تولیدی) ساخت شرکت کیمیا سیستم مجهز شده و فرآیندهای تولید را نیز تحت کنترل خود قرار دهد. با این دستگاه ها فرآیندهای کنترل تولید و آمار تولید و همچنین مجوز دسترسی اپراتور به دستگاه تحت کنترل خواهد بود.

سیستم جامع مدیریت کیفیت  متشکل از 4 قسمت اصلی زیر است که واحد های مختلف یک شرکت داروسازی، غذایی و آرایشی - بهداشتی را به یکدیگر متصل می نماید.

1. حوزه تولید(بچ رکورد الکترونیک(EBRS)، آمار تحلیلی تولید)

2. حوزه پشتیبانی تولید (برنامه ریزی تولید محصول، انبار، تعمیرات و نگهداری، سیستم های مانیتورینگ و کنترلی)

3. حوزه کیفیت(درخواست تغییر، شکایات مشتری، مستندات،‌ ممیز داخلی،‌ مطالعات کنترل کیفی، فراخوانی محصول، آمار تحلیلی تضمین کیفیت،‌گزارش ساز پویا، آزمایشات مواد اولیه، آزمایشات محصول، آزمایشات روزانه، آرشیو محصولات، آمار تحلیلی آزمایشات، کمیته انتخاب محصول، کالیبراسیون) 

4. حوزه بازرگانی و بازاریابی(تدارکات، فروش، بازاریابی)

 

طراحی ماژول های QMS به گونه ای می باشد که فرایند محور بوده و امکان اجراء و پیاده سازی هر یک از ماژول ها به صورت مستقل و جدا از هم وجود دارد. عملکرد هر یک از زیر سیستم ها (فرایندها) نیز جداگانه محاسبه می گردد. همچنین سیستم های طراحی شده توسط این شرکت دارای ویژگی های سیستم های BPMS ، ERP ، BI ، MIS بوده و توانایی ارائه آمارهای تحلیلی(پارتو، عملکرد ها، کنترل فرایندها، هیستوگرام، تمرکز نقص ها، پراکندگی، کنترل کیفیت و ...) مورد نیاز کارفرما را در هر زمان دارد.

 سیستم جامع مدیریت کنترل کیفی

 

از ویژگی های نرم افزار جامع مدیریت کیفیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. امکان تعریف کاربر و تعیین سطح دسترسی کاربران همراه با معتبر سازی دسترسی کاربران.

2. امکان ثبت اطلاعات پایه و معتبر سازی آن.

3. ثبت کلیه عملیاتی که هر کاربر در زمان و تاریخ انجام فرایند از شروع تا اتمام آن در سیستم انجام می دهد.

4. کنترل، بازرسی و رهگیری فرایندهای مرتبط با تولید و کیفیت محصول.

5. امکان نمایش هر مرحله از فرایند تولید بر روی صفحه نمایش.

6. ذخیره اطلاعات و مدارک هر بچ و فرایند در بانک اطلاعاتی تا زمان نامحدود.

7. مانیتورینگ و کنترل خودکار سیستم¬های مرکزی(هواسازها، رطوبت سازها....)، شرایط حساس تولید و دستگاه¬های واحدهای تولید(بلیسترینگ، فیلینگ، پرس و...).

8. تهیه آمارهای تحلیلی (شرایط محیطی،محصولات،آزمایشات و...).

9. گزارش ساز پویا

10. امکان تعیین استاندارد برای فرایند و دستگاه¬های تولیدی.

11. ثبت الکترونیکی کلیه مراحل تولید به صورت آنلاین.

12. بررسی روند محصولات تولیدی در دوره های مختلف (از نظر کیفی و کمی).

13. کنترل لحظه ای خط تولید و امکان کنترل از راه دور از طریق شبکه وایرلس.

14. قابلیت ردیابی بچ های تولید شده.

15. ثبت زمان کارکرد و توقفات دستگاههای تولیدی توسط دستگاه و به صورت خودکار.

16. ثبت خودکار اطلاعات دما – رطوبت – فشار به واسطه سنسورها و کنترل کارکرد هواسازها، رطوبت گیر در جهت کنترل دما و رطوبت بصورت خودکار.

17. نگه داری مدت زمان تولید بین مراحل مختلف بچ مربوطه توسط سیستم و بصورت خودکار.

18. امکان اعلام هشدار به مسئولین.

19. خودکار سازی محاسبات (محاسبه وزن بچ، محاسبه هر عدد محصول، محاسبه بچ سایز و...)

 

مزایای استفاده از نرم افزار سیستم جامع مدیریت  کیفیت :

1. جمع آوری آنلاین بچ رکورد ها

2. کارآمدی و کاهش هزینه ها

3. گزارش گیری ساده، تجزیه و تحلیل داده ها و تهیه آمارهای تحلیلی

4. امکان مانیتورینگ و کنترل فرآیندها در هر لحظه و به صورت آنلاین

5. امکان دستیابی سریع به اطلاعات

6. افزایش دقت در تولید

7. ایجاد فرآیندهای paper less

8. ساده سازی فرآیندها و کاهش پیچیدگی در تولید جهت افزایش بهره وری

9. مدیریت کامل چرخه تولید

10. افزایش امنیت اطلاعات

11. کنترل های یکپارچه کیفیت و ایمنی محصولات

12. سرعت بخشیدن به توزیع اطلاعات

13. یکپارچه سازی اطلاعات

14. امکان کنترل از راه دور

درباره ما

"شرکت کیمیا سیستم نامور فعالیت خود را به صورت مطالعات مقدماتی و با بهره گیری از متخصصان کامپیوتر و مشاوران صنعت دارو، از سال 1386 آغاز نمود و در سال 1388 طراحی سیستم جامع مدیریت کنترل کیفی را شروع کرد و در سال 1390 فعالیت خود را رسما آغاز نمود.

این شرکت توانست علاوه بر ارائه نرم نرم افزار سیستم جامع مدیریت کنترل کیفی (اولین نرم افزار تخصصی در زمینه برقراری کیفیت و اجرای الزامات GXP در صنعت داروسازی) و شکایات و رتبه بندی کارخانه ها، سامانه های مانیتورینگ و کنترل هوشمند (برای مانیتورینگ و کنترل دما، رطوبت و فشار) و سامانه کنترل دستگاههای تولیدی(برای کنترل وضعیت دستگاههای تولیدی) را متناسب با نیاز شرکتهای داروسازی ارائه نماید."